Jak vybrat svatební oznámení?

On si klekl a ona řekla ano. Pokud jste zažili takový nebo podobný scénář, tak váš další cíl je jasný... SVADBA. Pro někoho jsou přípravy noční můra a pro jiné, (a pokud toto čtete, jste jedním z nich) je to příležitost kreativně se vyřádit. Samozřejmě, nejlepší je mít v tom bláznění systém. A s tím vám rády pomůžeme :) Protože čím jiným začít, ne-li svatebním oznámením. Zpracovali jsme pro vás pár tipů, díky kterým si přípravy opravdu užijete a odstartujete je dokonalým svatebním oznámením.


MÁTE DATUM?


Datum je důležité, to je jasné. Ale nejen datum svatby, ale také to, kdy začnete s přípravami na tuto velkou událost. Většina svateb je kromě oslavy lásky také setkáním rodiny a přátel. Aby přišli všichni, které máte rádi, rozdávají se svatební pozvánky 6-8 týdnů před svatebním dnem. Proto je dobré začít s přípravami svatebního oznámení minimálně 2 měsíce před touto dobou. Toto období nezahrnuje jen čas na návrh, tisk a finalizaci, ale především vám poskytne dostatečný prostor pro doručení oznámení každému, koho toužíte mít na svatbě.

DSC_1830jpg

NA VELIKOSTI ZÁLEŽÍ


Víte už jestli budete mít hostů 20 nebo 120? Vědět, jak velkou svatbu plánujete, je důležité hlavně z pohledu rozpočtu a ostatních tiskovin. Větší svatby se většinou neobejdou bez jmenovek a zasedacího pořádku. V případě, že budete potřebovat i jiné tiskoviny, informujte o tom vaše kreativní studio. Grafické prvky se navrhnou tak, aby se daly aplikovat i na jiné produkty. Navíc tiskárna si pro vaši zakázku rezervuje čas a možná dostanete také množstevní slevu :)

 IMG_1679jpg

STAJLUJTE


Zdali už jste minimalisté nebo vás čeká velká svatební paráda, jedno je jisté....celková atmosféra svatby bude odrážet váš vkus, povahu a představy. A to vše byste měli zachytit i na svatebním oznámení. A jaký styl si vybrat? Vintage, elegant, natural, modern, rustic, bohemian... žádný není lepší ani horší a popravdě....většina nevěst ví o čem to celé bude, už pár let dopředu. Nejdůležitější je proto sladit se s ženichem :D

BARVIČKY A FORMIČKY


Pokud už víte, v jakém duchu se bude vaše svatba nést, dejte těmto představám formu. Ideální je, pokud už máte alespoň hrubou představu, jaké použijete květiny a případně ostatní výzdobu. Barevnost, květiny a výzdoba, to jsou všechno vodítka k tomu správnému oznámení. Některé tématiky přímo vybízejí k nekonvenčním formám oznámení. Například na dřevěném podkladu, na čiré fólii nebo s malovanými motivy. Pro jiné se zase hodí kvalitní papíry nebo zlatá ražba. Slaďte téma svatby s formou oznámení a ostatními tiskovinami, a je téměř jisté, že vaše svatba bude dokonale ladit.


 IMG_1774jpg

VÁŠ ROZPOČET


Pro někoho je to věc nemilá, ale svatba něco stojí. Dobrá zpráva ale je, že (obzvláště, co se svatby týká) můžete dostat spoustu muziky za málo peněz. Jak na to?
Pokud toužíte po eleganci s nádechem luxusu, ale váš rozpočet je omezený, vsaďte na minimalistické oznámení. Je neuvěřitelné, jaký efekt má správně vybrané písmo a jednoduché grafické prvky. Nebo použijte již předpřipravené oznámení s kustomizovaným textem. Toto řešení je ideální i pro ty, kteří oznámení řeší na poslední chvíli :)
Pokud však chcete vaše svatební hosty ohromit ještě předtím, než ochutnají první kousek svatebního dortu, investujte do detailů. Nádherná stuha, zajímavá obálka nebo unikátní pečeť napoví, že právě ta vaše svatba bude nejkrásnější jakou viděli.

A CO JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ?


Nenechte se zlákat trendy ani názory jiných a udělejte si takovou svatbu jaká se líbí vám. Neboť ať vám bude kdokoli říkat cokoli....nejdůležitější je, abyste se na ní cítili dobře hlavně vy!


IMG_1468jpg

Šťastný výběr a krásné období svatebních příprav, vám přeje :)


Janka a Zdenka