Jak komunikovat s grafickým studiem při realizaci svatebního oznámení?

CMYK, spadávka, font, EPS, vektor, big, DPI nebo kašírování. Pokud se v těchto pojmech ztrácíte, nic se neděje. Pravděpodobně nejste designér ani kreativní grafik a své svatební oznámení jste se rozhodli svěřit do rukou odborníků. Abyste se ale v komunikaci s grafickým studiem zcela neztratili, přinášíme vám pár tipů, jak si celý proces zjednodušit.


JAK A KOHO VYBRAT?


Svatba je jedinečná událost a to nejen proto, že jí navždy zpečetíte svůj život s jinou osobou. Pojí se s ní několik aktivit, které buď budete dělat poprvé a některé možná naposledy v životě :) A pokud nepracujete v reklamě, umění nebo na marketingovém oddělení, bude mezi ně patřit i komunikace s kreativním studiem.


IMG_1456jpg


Při pátrání po tom správném grafickém ateliéru se řiďte intuicí a vašim vkusem. Je samozřejmé, že pokud vám portfolio dané společnosti nesedí, nebudete spokojeni ani s návrhy, které vám dodá. Proto dříve, než sáhnete po nejlevnějším řešení, pouvažujte nad možnými přínosy a ztrátami, v případě, že se rozhodnete pro tu nebo onu volbu. A pokud máte již vybráno nebo se rozhodujete mezi více možnostmi, přesuňte se o bod níže.


KDY STUDIO KONTAKTOVAT?


Hlavně v dostatečném předstihu, ale o tom bude až náš další článek :) Teď se budeme soustředit na informace, které byste měli studii dodat. Pravděpodobně je bude zajímat termín vaší svatby, preferovaný termín dodání, jaké tiskoviny budete potřebovat a hlavně počty jednotlivých položek. Pokud v tom ještě nemáte naprosto jasno, postačí hrubá představa. Je ale potřeba počítat s tím, že i cena, kterou vám agentura dodá, může být v tomto případě také jen orientační. Takže, sedněte s partnerem za společný stůl a začíná počítání :)

 DSC_1810_01jpg

PROČ JE DOBRÉ MÍT VE VŠEM JASNO?


I když existují výjimky, většina párů má představu, jak by mělo jejich svatební oznámení vypadat, ještě předtím, než jej začnou realizovat. Pokud patříte mezi ně, nenechte si tyto informace pro sebe a popište své vysněné svatební oznámení co nejdetailnější grafickému studiu. Také se ujistěte, že osoba, se kterou komunikujete, vaše představy pochopila. Je samozřejmé, že v každém dobrém grafickém studiu vás nejenže vyslechnou, ale pokusí se vaše představy usměrnit, doladit a nakonec zhmotnit tak, aby byl výsledek co nejlepší.
 

NENÍ POZVÁNKA JAKO POZVÁNKA


Svatební oznámení existují na milion způsobů. A tolik jistě existuje i cen za oznámení. Abyste to s vašimi představami (a jejich cenou) nepřepískli, je dobré definovat rozsah práce a náklady na výrobu hned na začátku. Pokud grafické studio zná vaši představu, určitě Vám bude umět na vaše dotazy odpovědět.

Pokud toužíte po populárních, ale náročnějších úpravách jako pečetění, ražba nebo zlatá fólie, informujte se, jaké možnosti vám umí dané grafické studio nabídnout. Ujistěte se také hned na začátku, že znáte cenu nebo alespoň cenové rozhraní, za návrh a tisk vašeho svatebního oznámení.

 IMG_1500jpg

MÁTE V RUKÁCH KRÁSNÝ HOTOVÝ PRODUKT?
GRATULUJEME!


A proč? Pravděpodobně jste narazili na profesionály, kteří dotahují věci do konce. A pokud jste byli spokojeni, určitě posuňte svou zkušenost dál.

Nezapomeňte, že nejdůležitější věcí při realizaci vašich představ je důvěra. Takže ať už jste si agenturu vybrali na základě referencí, portfolia nebo jen pomocí intuice, bez kooperace a důvěry by to malé svatební dílko vzniknout nemohlo :)


IMG_1761jpg


Příjemnou spolupráci (například se Svatbografem),
vám přeje


Janka a Zdenka